Правила благоустрою міста

Кам’янська міська рада

6-та сесія

Р і ш е н н я

 

від 29.08.2006 р. № 6-1-У

м.Кам’янка

 

Про затвердження “Правил

благоустрою міста”.

 

Відповідно до п.44 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та з метою підвищення рівня благоустрою, санітарної культури міста,-

 

Міська рада – ВИРІШИЛА:

 

 1. Вважати таким, що втратило силу рішення виконкому Кам’янської міської ради № 570 від 26.11.2003 р. “Про затвердження Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку на території Кам’янської міської ради”.
 2. Затвердити “Правила благоустрою міста” згідно з додатком.
 3. Встановити, що до службових осіб і громадян, винних у порушенні цих правил, адміністративною комісією міськвиконкому застосовуються заходи адміністративного впливу, передбачені чинним законодавством України.
 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань регламенту, депутатської етики та законності і промисловості, сільського господарства, будівництва, благоустрою, транспорту, торгівельного обслуговування та захисту прав споживачів.

 

 

 

 

 

Міський голова                                                                            О.Г.Шамрай

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення сесії міської ради

від 29.08.2006 року                                                                                                                                                № 6-1-У

 

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ МІСТА

 

 1. Загальні положення.

 

 • Правила розроблені на основі “Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями” затверджених Постановою Кабінета Міністрів України від 08.10.1992 року № 572 “Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України”, затверджених наказом Державного Комітету України по житлово-комунальному господарству від 29.07.1994 року № 70, Закону України “Про місцеве самоврядування України”, ДБН України, з урахуванням специфіки міста і структури житлово-комунального господарства.
 • Ці Правила є обов’язковими для виконання всіма підприємствами, організаціями, установами, розташованими в межах міста, незалежно від форми їх власності та громадянами міста.

1.3. Відповідальність за виконання цих Правил покладається    безпосередньо на громадян,     службових осіб та керівників підприємств, організацій, установ незалежно від форми їх власності.

1.4.Безпосереднє управління благоустроєм міста здійснюється виконкомом Кам’янської міської ради.

1.5.Роботи з утримання, капітального та поточного ремонтів об’єктів благоустрою (зеленого господарства, проїжджої частини вулиць, вуличного освітлення, малих архітектурних форм та інше), будівель, і споруд комунальної власності міста ( житлові будинки, громадські будівлі, міські цвинтарі , полігон твердих побутових відходів та інше) виконують спеціалізовані підприємства незалежно від форм власності, визначені виконкомом.

1.6.Роботи з утримання капітального та поточного ремонтів об’єктів, будинків, будівель і споруд, які не відносяться до комунальної власності міста, виконують їх власники або уповноважені власником особи.

1.7.Роботи з нового будівництва, розширення, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єктів благоустрою, будівель і споруд можуть виконуватися тільки при отриманні дозволу у органах державного архітектурно-будівельного контролю України.

1.8.Роботи по вивезенню твердих побутових відходів виконують комунальне підприємство «Кам’янка-Житло» та Кам’янська міська рада.

1.9.Роботи по вивезенню сміття, опалого листя, гілок, будівельних та великогабаритних відходів можуть виконувати підприємства, юридичні та фізичні особи, які мають відповідну техніку, машини і механізми, і відповідні договори з підприємством, яке утримує міський полігон твердих побутових відходів.

1.10.Порядок стосунків між власниками або уповноваженим підприємством та підрядниками або надавачами послуг визначаються договорами.

 1. Терміни та визначення.

У цих Правилах застосовуються такі терміни та визначення:

2.1. Власник  —  юридична особа, незалежно від форм власності, яка має у власності будинки, будівлі, споруди, об’єкти зеленого господарства та благоустрою.

2.2.Користувач – юридична або фізична особа, яка користується будинками, будівлями, спорудами, об’єктами озеленення та благоустрою на підставі договорів оренди, найма, концесії і відповідає за їх утримання і поточний ремонт.

2.3. Утримання об’єктів благоустрою – догляд за будівлями, спорудами, малими архітектурними формами, деревами, чагарниками, газонами, квітниками, їх інвентаризація, охорона зелених насаджень від шкідливих хвороб, охорона природної фауни.

2.4. Догляд за деревами і чагарниками – підживлення, поливання і обрізування крон дерев і кущів, вирізання сухих гілок, обробка отрутохімікатами ( на протязі року).

2.5. Догляд за газонами – прочісування газонів граблями, весіннє та літнє підживлення, прополювання, косіння трави, збирання сміття та опалого листя.

2.6. Догляд за пішохідними доріжками і майданчиками – підмітання, збирання випадкового сміття, прибирання снігу, посипання піском або іншим протиожеледним матеріалом.

2.7. Догляд за будинками, будівлями і спорудами – проведення загального або часткового огляду з визначенням технічного стану конструкцій і елементів зовнішнього благоустрою, усунення недоліків:

— ремонт штукатурки або облицьовальних плит з метою усунення її облущування на фасадах висотою до 1,5 м;

— теж саме на цокольній частині;

— по ремонту в системах організованого водовідведення ( внутрішніх або зовнішніх водостоків);

— скління, відновлення пошкоджених створок віконних переплетів, кватирок, дверей, вітражів вітрин та інше.

Поточний ремонт обєктів зовнішнього благоустрою:

— ремонт, укріплення, заміна окремих ділянок огорожі і обладнання дитячих ігрових, спортивних та господарських майданчиків, контейнерів та сміттєвих ящиків, майданчиків для контейнерів;

— облаштування майданчиків для вигула домашніх тварин;

-облаштування та ремонт лав для сидіння;

-закріплення і установка будинкових знаків та найменування вулиць;

— укріплення і встановлення металевих грат, огороджуючих вікна та входи у підвальні приміщення;

-очищення, промивання та фарбування фасадів;

— відновлення ділянок штукатурки і плиточної облицьовки;

— фарбування вікон, дверей, огорож балконів, парапетних грат, водостічних труб;

-ремонт покриття проїзджої частини паркових доріг та алей, тротуарів, майданчиків, пішохідних та велосипедних доріжок з обсягами робіт, що не перевищують 20% їх площі;

— виправлення окремих бордюрних каменів і поребриків на ділянках загальною площею не більше 100м або не більше 20% від загальної площі на об’єкті зеленого господарства ( парку, скверу тощо);

— усунення пошкоджень і заміна непридатних труб водостоків, лотків, дренажних штолень, водоприймальних та оглядових колодязів, а також водовипусків на окремих ділянках довжиною не більше 20м.

Поточний ремонт об’єктів зеленого господарства включає:

— підсів газонів на майданчиках з нахилом до 25%, посадку розсади однолітніх квіткових рослин, а також багатолітніх замість тих, що відпали, у квітниках з усіма супровідними роботами;

— заміну окремих сухостійних та пошкоджених кущів і дерев з корчуванням їх пнів, знешкодження омели;

— ремонт поливального водопроводу із заміною зношених труб ( до 10% загальної довжини водопроводу) і водопровідної арматури;

— ремонт садово-паркового інвентаря, споруд, різноманітного обладнання майданчиків та малих архітектурних форм;

— фарбування парканів, огорож, споруд обладнання малих архітектурних форм;

— дрібні штукатурні, теслярські та інші роботи на підпорних стінах, сходах тощо;

2.8. Зелені насадження загального користування – міський парк ім.Декабристів, парк культури і відпочинку, сади житлових районів і груп житлових будинків, сквери, набережні, лісопарки та інші;

2.9. Зелені насадження обмеженого користування – насадження на територіях громадських і житлових будівель, шкіл, дитячих закладів, спортивних споруд, закладів охорони здоров’я, промислових підприємств, складських територій та інші;

2.10. Зелені насадження спеціального призначення – насадження вздовж вулиць, у санітарно-захисних і охоронних зонах, цвинтарів, ліній електропередач високої напруги,  пришляхові насадження в межах міста.

 

 1. Основні положення щодо користування зеленими насадженнями та їх збереження.

3.1. Порядок користування та вилучення земель визначається Земельним кодексом України.

3.2. Відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається:

— щодо насаджень, які відносяться до комунальної власності на Кам’янську міську раду, КП «Кам’янка-Житло», при інших формах власності – на землевласників і землекористувачів;

— на вулицях перед будівлями до проїжджої частини всередині квартальних насаджень – на власників (орендарів) житлових, громадських і промислових будівель та споруд, житлово-експлуатаційні підприємства, а також на власників будівель побуту, торгівлі, освіти, охорони здоров’я, які розташовані у житлових районах;

— на територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно-захисних зонах – на ці підприємства;

— на територіях зелених насаджень, відведених під будівництво, з дня початку робіт – на керівників організацій, котрим відведені земельні ділянки, або керівників будівельних організацій;

— на пустирях, берегах водоймищ та річок – на керівників прилеглих підприємств із врахуванням особливого режиму їх використання відповідно до ст.88-9 Водного Кодексу України за рішенням  органів місцевого самоврядування;

— на земельних ділянках та прилеглих до них територіях – на їх власників та користувачів.

3.3. До обов’язків власників і користувачів міських зелених насаджень входить:

— забезпечення збереження насаджень, квітників, газонів, доріжок і обладнання та належний догляд за ними відповідно до цих Правил.

 

 

3.4. Власники зелених насаджень зобов’язані мати паспорти на кожен об’єкт зеленого господарства, в які щорічно за станом на 1 листопада записувати усі поточні зміни, що відбулися ( приріст та ліквідація озеленених ділянок, посадка та зменшення кількості дерев, чагарників та інше).

3.5. Керівники підприємств, які на своєму балансі мають парки, лісопарки, зобов’язані забезпечити охорону і захист диких звірів та птахів, а також проведення біотехнічних заходів для створення оптимальних умов їх мешкання та розмноження.

3.6. На  території зелених насаджень забороняється:

— складувати будь-які матеріали;

— влаштовувати звалища сміття;

— посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах;

— розташовувати стоянки для всіх транспортних засобів без дозволу міської ради та затвердженого проекту;

— будь-яке будівництво, у тому числі і павільйонів для торгівлі, розміщення малих форм архітектури та інші без погодження відділу архітектури і містобудування і органів місцевого самоврядування міської ради;

— використовувати малі форми архітектури не за призначенням;

— влаштовувати зупинки пасажирського транспорту на газонах біля дерев та живоплотів;

— ходити, влаштовувати ігри на газонах;

— випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;

— підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, вірьовки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи, електрогірлянди з лампочок та інші предмети, якщо вони можуть пошкодити дерево;

— добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, написи, наносити механічні пошкодження;

— рвати квіти і ламати дерева та чагарники;

— знищувати мурашники, ловити птахів і звірів та стріляти у них;

— складувати неокорену і непротруєну від шкідників та хвороб деревину в період з 15 квітня до 15 вересня;

— засмічувати і засипати водоймища або влаштовувати на них загати.

 

 • Благоустрій міста

 

Усі державні, кооперативні, громадські організації,  підприємства, незалежно від їх відомчого підпорядкування, а також орендарі, індивідуальні забудовники та власники будинків зобов’язані:

 

 • Підтримувати в належному стані будинки, споруди, дитячі і спортивні майданчики, парки, сквери, пляжі та інші.
 • Проводити своєчасно капітальний і поточний ремонти. Фарбування і опорядження фасадів будинків, рекламних тумб, автобусних зупинок виконувати на підставі паспорту зовнішнього опорядження, узгодженого головним архітектором міста.
 • При виконанні будівельних і ремонтно-будівельних робіт огороджувати будівельні майданчики охайними огорожами або типовими інвентарними щитами встановленого зразка. При виконанні цих робіт службові особи зобов’язані не допускати забруднення території, прилеглої до будівельного майданчика. Будівельне сміття і грунт вивозити з будівельних майданчиків регулярно. Механізми і матеріали вивозити негайно після того, як відпаде потреба в них. Грунт і сміття з підприємств, будівельних майданчиків і будинковолодінь вивозити і звалювати тільки в відведених місцях. Викидати сміття і грунт у невстановлених місцях забороняється.
 • Виконання робіт по ремонту та опорядженню фасадів будинків, благоустрою і озелененню території, установка малих архітектурних форм проводиться за дозволом інспекції ДАБК на підставі рішення виконкому. Введення об’єкта в експлуатацію після завершення зазначених робіт, проводити у відповідності з вимогами чинного законодавства.
 • Будівництво всіх видів огорож, кіосків, палаток, ларків, павільйонів, входів в приміщення, меморіальних дошок, малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності, балконів, веранд, дитячих і спортивних майданчиків, установка малих архітектурних форм, рекламоносіїв проводиться на підставі затвердженого проекту та дозволу інспекції ДАБК на будівельні роботи. Ремонт підземних споруд, інженерних мереж шляхів, пов’язаний з розкриттям грунту, виконується тільки на підставі дозволу на виконання земляних робіт виданого міською радою. Знесення та пересадка дерев, чагарників,газонів, квітників може здійснюватись лише у разі наявності    спеціального дозволу ( ордера). Ордер видається на підставі акта обстеження зелених насаджень, погодженого з міською радою.
 • Усі елементи зовнішнього благоустрою, порушені при виконанні будівельних чи ремонтних робіт, повинні бути відновлені у п’ятиденний строк після їх закінчення і здані комунальним житлово-експлуатаційним підприємствам і відповідним підприємствам, які утримують їх.
 • Розклеювання газет, плакатів, афіш, різних оголошень і реклами дозволяється тільки на спеціально призначених для цього щитах чи рекламних тумбах і з дозволу власника рекламних щитів і рекламних тумб згідно правил розміщення реклами.
 • Власники багатоквартирних і індивідуальних жилих, культурно-побутових, промислових та інших будинків і споруд зобов’язані слідкувати за їх технічним станом, зовнішнім виглядом у цілому і окремих частин балконів, покрівель, водостічних труб, дверей, огорож і т.д. у найкоротший строк усувати пошкодження, своєчасно очищати покрівлі від снігу та льоду.
 • На фасаді кожного будинку повинні бути встановлені аншлаги з назвами вулиць, провулків і номери будинків.
 • При вході в жилі будинки повинні бути встановлені такі покажчики: нумерація під’їздів і квартир, покажчик з телефонами житлово-експлуатаційних організацій, невідкладної медичної допомоги, відділу міліції, пожежної охорони, аварійних служб тепломережі, водоканалу, енергоремонту, міськгазу.

 

 1. Утримання і прибирання вулиць і території дворів.
  • Підприємства, організації і установи, незалежно від їх відомчого підпорядкування, а також власники і орендарі будинків зобов’язані своєчасно з урахуванням пори роки, прибирати території, закріплені за ними подвір’я, ділянки, що знаходяться в їхньому володінні, утримувати їх у чистоті, взимку прибирати сніг, зрубувати лід, посипати піском, влітку підмітати, поливати водою вулиці, тротуари, а також своєчасно очищати дахи, урни, вивозити нечистоти із вигрібних ям будинків, не підключених до каналізації, сміття із сміттєзбірників у спеціально відведені місця для знешкодження та виконувати всі санітарні норми і правила при виконанні зазначених робіт.

Межі прибирання, благоустрою та озеленення прилеглої території встановлюються від меж закріплених територій організацій, підприємств та установ міста до прибордюрної частини доріг.

При відсутності з будь-якого боку об’єктів і споруд інших об’єктів господарювання межа прилеглої території визначається на відстані 50 м від огорожі підприємства, організації, установи.

Межами прилеглих територій до кіосків, павільйонів, лотків визначається ділянка в радіусі 10 метрів від кута споруди.

Межі закріплених додаткових територій та об’єктів загального користування визначаються міськвиконкомом.

 • Керівникам підприємств, організацій, закладів ( незалежно від форм власності), головам правлінь садових та гаражних товариств, власникам приватних будівель постійно організовувати роботу по систематичному і своєчасному знищенню бур’янів та об’єктів рослинного карантину на прилеглих та закріплених територіях.
 • Територія міста, присадибні та садово-городні ділянки повинні бути вільними від об’єктів рослинного карантину: американського білого метелика, каліфорнійської щитівки, східної плодожерки, філоксери, раку картоплі, амброзії полинолистої, повитиці рівнинної, фомопсису соняшника ті інших хвороб рослин.
 • З метою знищення шкідливих гризунів і комах в приміщеннях і на прилеглих територіях щорічно укладати договори із спеціалізованими підприємствами на проведення дератизаційних робіт.
 • Розподіл території та відповідальність за прибирання та утримання здійснюється відповідно до розподілу території по відповідальності за збереження зелених насаджень.
 • Відповідальність за утримання і прибирання проїзджої частини вулиць та зливової каналізації міста покладається на Кам’янську міську раду.
 • Відповідальність за утримання та санітарний стан міського полігону твердих побутових відходів (сміттєзвалища) покладається на Кам’янську міську раду.
 • Відповідальність за утримання та санітарний стан контейнерів для твердих побутових відходів та контейнерах майданчиків покладається:
 • розташованих у приватному секторі та житловому фонді міста – на Кам’янську міську раду.
  • Кам’янська міська рада, яка відповідає за утримання міського полігону твердих побутових відходів (сміттєзвалища), забезпечує на території звалища миття та дезінфекцію контейнерів.
  • Всі підприємства міста та власники будинків приватного сектору зобов’язані укласти договора із Кам’янською міською радою, яка утримує міський полігон твердих побутових відходів ( звалище) на:
 • приймання та переробку твердих побутових відходів;
 • миття та дезінфекцію контейнерів та спеціалізованої техніки.
  • Власники будинків приватного сектору міста та підприємства, які не мають спеціальної техніки для вивезення твердих побутових відходів, зобов’язані укласти договора на вивезення твердих побутових відходів із Кам’янською міською радою.
  • Вивезення будівельних та негабаритних відходів, які виникли в результаті будівництва або реконструкції квартир, будинків та споруд, здійснюється за рахунок замовника цих робіт.
  • На території будинковолодінь повинні бути встановлені дворові контейнера для твердих побутових відходів, для негабаритних відходів спеціально обладнані майданчики.
  • Під дворовими контейнерами повинні бути влаштовані рівні водонепроникні ( бетонні або асфальтовані) майданчики, які огороджуються живоплотом.
  • Контейнери розміщують на майданчиках віддалених від житлових будинків, дитячих закладів та місць відпочинку на відстані не менше 20 або не більше 100м.
  • Строк зберігання сміття у дворових контейнерах повинен бути не більше доби влітку і двох діб – взимку.
  • Сміттєзбірники, мусоропроводи, мусорокамери регулярно в літній час піддавати санітарній обробці.
  • Вилучення відходів із будинковолодінь проводити за системою планово-регулярного очищення, яке здійснюється за графіком, погодженим з органами держсаннагляду і затвердженим виконкомом міської ради.
  • Біля зовнішніх входів у приміщення підприємств, установ, житлових будинків, відкритих павільйонів та кіосків повинні бути встановлені урни для сміття. Відповідальність за встановлення і прибирання урн для сміття покладається на власників об’єктів.
  • Працівники торгівлі та організації торгівельного обслуговування ( виносної торгівлі) зобов’язані прибирати свої робочі місця та прилеглу територію на відстані 10 м та забезпечити наявність тимчасових сміттєзбірників.
  • Забороняється:
   • Смітити на вулицях, у парках, скверах, громадських та інших місцях.
   • Викидати сміття, витрушувати коври та інше із вікон та балконів.
   • Використовувати малі архітектурні форми не за призначенням.
   • Викидати сміття і відходи у невідведених спеціально для цих цілей місцях, мити транспортні засоби в дворах, біля річок, ставків та інших природних водоймищ.
   • Випасати птицю і худобу в зоні відпочинку населення, на прибудинкових територіях, в районах з багатоповерховою забудовою, в районах джерел питного водопостачання.
   • Розклеювати газети, оголошення, плакати, об’яви в невідведених місцях.
   • Складати і зберігати у невідведених для цього місцях товари, тару та інші вантажі.
   • Утримання на балконах і лоджіях тварин, птиці і бджіл.
   • Виводити собак із квартир на вулиці, на прогулянку до спеціально виділених майданчиків без коротких поводків та намордників, без совка, відра для збору фекалій, громадянами в нетверезому стані та підлітками до 14 років.
   • Забруднення собаками, котами та іншими тваринами і птахами сходових клітин, дворів, вулиць, газонів та інше.
   • Засмічення та загромадження місць загального користування ( в тому числі запльовування, куріння та кидання цигарок, шелухи від насіння, паперів і т.д.).
   • Утримання собак та котів у місцях загального користування ( коридорах, східцевих майданчиках, горищах, підвалах).
   • Вигулювати собак та інших тварин на територіях лікувально-профілактичних, дитячих дошкільних закладів, шкіл, оздоровчих закладів, ринків, парків, пляжів.
   • Приводити собак у приміщення магазинів, аптек, їдалень, на території ігрових майданчиків, парків, скверів, пляжів та інших місць загального користування громадян.
   • Розпалювати вогнища на території міста.
   • Утворення, оброблення, утилізації, видалення відходів на території міської ради без складання реєстрової карти об’єкта та паспорта місця видалення відходів.

5.21.17.На території жилих районів, лікарень, вулицях, в парках, громадських місцях, будинках         та гуртожитках з 22.00 до 8.00  забороняється шуміти, кричати, співати, грати на музичних інструментах, вмикати звуковідтворюючу апаратуру та здійснювати інші дії, які порушують спокій громадян, крім випадків, які будуть визначатися окремими рішеннями міськвиконкому  ( Закон України «Про забезпечення санітарно та епідеміологічного благополуччя населення»).

6.1.Окремим    рішенням    виконкому   міської ради встановлено щотижневий санітарний день для

прибирання території міста – пятниця.

6.2. За    порушення  Правил  благоустрою  міста   передбачена   адміністративна   відповідальність

згідно з чинним законодавством України.

 

 

 

Секретар міської ради                                                                                                             Н.В.Будянська

 

 • Переглядів: 243
 • 14.03.2016