Про податок на нерухоме майно: уточнення

— Маю будинок і квартиру, — каже Михайло Костецький. – Чи можу скористатися якимись пільгами щодо податку на нерухоме майно?

 

— Пільга з податку на нерухоме майно застосовується лише до одного об’єкта нерухомості, — наголошує заступник начальника відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю Андрій Руцький.

Громадяни можуть скористатися пільгою з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у вигляді зменшення оподатковуваної площі на 120 кв. м для квартир та на 250 кв. м для житлових будинків.

— Іншими словами, податок на нерухомість нараховують на житлову площу, що перевищує, ці показники, — уточнює фахівець. — Звертаю увагу, що таку пільгу застосовують лише до одного об’єкта нерухомості, якщо їх декілька у власності. Наприклад, якщо громадянин має у власності дві квартири, то таке зменшення він зможе застосувати до однієї із квартир, а якщо у власності громадянина є квартира та будинок, то таке зменшення можна застосувати або до квартири, або ж до будинку.

Необхідно також врахувати, що зазначена пільга надається один раз на рік і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізособа-платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Крім того, не оподатковують житлову нерухомість, яка перебуває у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності), розташована в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, є садовим або дачним будинком (але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку), є будівлею дитячих будинків сімейного типу, належить багатодітним та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, (але не більше одного такого об’єкта на сім’ю), є гуртожитком.

— Нагадаю, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ввели Податковим кодексом України з 1 січня 2013 року, — каже пан Руцький. — Його платниками є фізичні та юридичні особи, які мають у власності житлову нерухомість

Таку нерухомість, за його словами, оподатковують відповідно до ставок податку, встановлених сільською, селищною або міською радою.

— Для квартир, житлова площа яких становить 240 і менше квадратних метрів, і житлових будинків із житловою площею не більше 500 квадратних метрів ставка податку не перевищує 1% від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на перше січня звітного року, — уточнює фахівець. — Станом на 01.01.2013 р. це – 1147 грн.

Якщо ж житлова площа перевищує згадані показники – ставка податку становитиме 2,7% від розміру вказаної мінімальної зарплати, додає співрозмовник.

— Обчислювати податок із житлової нерухомості, що перебуває у власності громадян, буде податкова служба за місцем знаходження житлової нерухомості, — каже пан Руцький. — Зокрема, до 1 липня 2013 року органи податкової служби надсилатимуть громадянам-платникам податків податкове повідомлення-рішення про суму податку на нерухомість. Впродовж 60-ти днів з часу отримання такого повідомлення податок слід сплатити!

Довідка

Інформація про ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки щодо кожного населеного пункту Тернопільської області розміщена на: http://tr.sts.gov.ua/rishennyamistsevihrad-/mistsevipodatkitazbori/podatoknaneruhomemaynovidminnevi/.

До речі

Указом президента від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України. На нове Міністерство поклали функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

 

  • Переглядів: 145
  • 20.05.2013