30 травня 2018 року у Черкасах відбулось засідання Черкаської регіональної платформи з діалогу щодо розвитку місцевого самоврядування на тему: «Реалізація повноважень органами місцевого самоврядування: новації в законодавстві та неврегульовані питання».

Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує АМУ за підтримки USAID.

В засіданні платформи взяли участь голови громад-членів Черкаського РВ АМУ, народний депутат О.Кужель, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Ярослав Березань, регіональні консультанти АМУ.

 

Відкриваючи засідання голова Черкаського РВ АМУ, Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко підкреслив важливість зустрічей у такому форматі. «Минулий та 2018 роки насичені змінами, що пов’язані з децентралізаційними процесами.  І особливо в цей період Асоціації міст України доводилося захищати і відстоювати інтереси місцевого самоврядування, переконувати Уряд, лобіювати законопроекти у Верховній Раді, доводити проблемність  питань в центральних органах влади. То ж сьогоднішнє  обговорення – це наш вклад в законотворчу роботу, що проводить Асоціація міст України за підсумками активного діалогу, озвучених проблем і внесених пропозицій», — зазначив він.

 

Народний депутат Олександра Кужель поінформувала присутніх про окремі аспекти законотворчої діяльність в умовах реформування та пріоритети інтересів місцевого самоврядування. Зауважила, що для неї є великою честю спілкуватися з головами громад, бо це — найважча посада. Вона розуміє місцеві проблеми, особливо тепер, коли органам місцевого самоврядування передаються повноваження без належного фінансового забезпечення, зокрема, пільги для населення, утримання професійно-технічних училищ та інші. О.Кужель окреслила коло проблем, що виникають у зв’язку з недостатністю освітньої субвенції, новим порядком призначення субсидій населенню, а також прокоментувала ймовірні негативні наслідки для місцевих громад у разі прийняття законопроекту  про відміну пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту та необхідність якнайшвидшого законодавчого закріплення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами за межами населених пунктів. Разом з тим, вона наголосила, що головним для голів є розвиток громад, створення нових робочих місць, сприяння бізнесу, залучення інвестицій, використання можливостей діючих проектів і програм.  О.Кужель запевнила в подальшому захисті і відстоюванні інтересів місцевого самоврядування на всіх рівнях влади.

 

Голова Кам’янської міської  обʹєднаної територіальної громади Володимир Тірон озвучив низку питань, що  обговорювались під час  останнього засідання Правління Асоціації міст України за участю прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, зокрема, проблеми бюджетного забезпечення територіальних громад та шляхи їх вирішення. Народний депутат О.Кужель запропонувала у вересні цього року провести розширене зібрання голів громад, депутатів рад області та напрацювати пропозиції до проекту Державного бюджету на 2019 рік.

 

Голова Білозірської сільської обʹєднаної територіальної громади Володимир Міцук звернувся до народного депутата щодо законодавчого врегулювання питань державної участі у створенні Центрів безпеки в громадах, комісійного визначення права сім’ї на отримання субсидії, удосконалення механізму монетизації пільг.

 

Крім того, обговорювали питання про несправедливий розподіл облдержадміністрацією коштів субвенції з державного бюджету на будівництво, реконструкції, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах між адміністративно-територіальними одиницями області.

 

Ватутінський міський голова Олександр Лисюк, Звенигородський міський голова Олександр Саєнко, Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський, Шполянський міський голова  Сергій Кравченко та інші учасники засідання  внесли низку пропозицій щодо подальшого оновлення законодавчої бази, як необхідної умови розвитку громад та запровадження нових стандартів якості життя населення.

 

За результатами обговорення учасники регіональної платформи прийняли Резолюцію, яку буде скеровано до центральних органів влади для вирішення питань та врахування пропозицій.1 6 S1040730 S1040761

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

  • Переглядів: 132
  • 01.06.2018