Профілактика грипу

Із настанням холодів часто з’являються неприємні симптоми: нежить, кашель, головний біль,     t0 тіла, ломота у суглобах, слабкість. Як результат – лікарняний лист та дороге лікування, інколи навіть у стаціонарі. А про ускладнення нічого і говорити: запалення легень, нирок, очей, середнього вуха, інколи головного мозку та його оболонок, ураження серця, суглобів… Їхнє лікування ще дорожче і може призводити навіть до інвалідності. Це ознаки грипу захворювань, що викликаються вірусами – група гострих респіраторних інфекцій.

Окреме місце у цій групі займає грип. На грип хворіють всі – маленькі діти то особи похилого віку, чоловіки і жінки, депутати та різноробочі. І якщо одні мають змогу витрачати силу коштів на лікування, то основна частина населення повинна подбати перш за все про профілактику грипу.

Всім відомі народні методи профілактики: вживання часнику, цибулі, відварів трав, смородини, малини, лимонів. Із розвитком фармації з’явились хімічні препарати та препарати на основі лікарських трав: оксолінова мазь для змащування носових ходів, настоянка ехінацеї, елеутерококу, женьшеня, лимонника китайського, протефлазід, амізон, аміксин.

Але основним методом профілактики грипу є вакцинація. На території України працюють такі види вакцини: «Ваксі-грип», «Інфлувак», «Флюарикс». Всі придбати у наших аптеках. Проводити щеплення рекомендується за 1 – 1,5 місяця до початку сезону грипу. На нашій території сезон грипу, в основному, припадає на кінець грудня – січень – лютий, тому вакцинацію потрібно проводити вже у період жовтень – листопад, не чекати, поки у Вас чи Ваших рідних з’являться симптоми захворювання.

Щеплення можна зробити у поліклініці райлікарні для дорослих та у дитячій поліклініці для діток.

Не зволікайте. Адже вчасно проведена профілактика дозволить не захворіти на грип або ж перенести його у легкій формі, що значно зменшить вартість лікування та розвиток ускладнень.

  • Переглядів: 113
  • 17.01.2011