Кам’янчани проводили зиму та зустрічали весну або як святкували Масницю

З давніх давен українці святкували свято Масниці, як за часів язичництва, так і після прийняття християнства. Свято Масниці або Колодія майже не змінилося за віки, традиційно це свято святкують перед початком великого посту і триває цілий тиждень. У народній свідомості Масниця сприймалась як найкращий у році час, який асоціювався із ситістю й веселощами, звідки народилося прислів’я: «Не завжди котові Масляна».

В Кам’янці святкували Масницю в суботу 02 березня на площі біля літньої сцени в парку ім. Декабристів. Організатором цьогорічного свята виступила Кам’янська міська рада, відділ ОКМС, також до підтримки свята долучилися народний депутат України Сергій Рудик та підприємства громади. Для жителів громади була підготовлена розважальна програма, яка включала в себе конкурси та художні номери. Розважали громаду аматорські колективи будинків культури сіл Юрчиха та Тимошівка, а також запрошені гості з сіл Райгород, Грушківка, Ребедайлівка. Загалом на святі панувала радісна атмосфера, попри не вкрай сприятливу погоду, на закінчення свята було спалене опудало Масниці. Кожного охочого пригощали гарячим чаєм, млинцями, варениками та кашею. Не тільки святкуванням та смаколиками обмежилося свято, також проходила благодійна акція на збір коштів для 9-ти річного кам’янчанина Білецького Михайла, який потребує допомоги на лікування.

Міська рада дякує всім мешканцям, що прийшли на святкування, творчим колективам за розважальну програму, поварам за смачну їжу, та підприємцям, які долучилися до проведення свята Масниці.

  • Переглядів: 57
  • 04.03.2019