Кам’янчани відзначили 100-річчя Дня Соборності України

У вівторок 22 січня відбулися заходи з нагоди сторіччя з Дня Соборності України, участь у яких приймали працівники міської ради, відділу ОКМС, Кам’янської РДА та районної ради, Кам’янський РВ ДРАЦС та відділу соцзахисту населення Кам’янської РДА та інші учасники. Заходи розпочалися на автодорозі Київ – Донецьк, де учасники стали у символічний ланцюг єдності, який зібрав близько сотні учасників. Також  біля пам’ятника Шевченка відбувся мітинг з нагоди відзначення  — Дня Соборності України. Шануючи пам’ять про ті події, учасники мітингу поклали квіти до погруддя Т. Г. Шевченка та пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні. В цей день проходили заходи для учнів Кам’янських шкіл в приміщенні Кам’янського історичного музею, де учасники заслухали інформацію про події сторічної давнини та побудували символічний ланцюг єдності через річку Тясмин. Останнім штрихом став концерт у Будинку культури присвячений Дню Соборності України.

Згадуючи історію, то день 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, коли на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українців: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення Соборницької ідеї стало могутнім виявом бажання нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Через багато років українці знову показали, що вони єдиний народ і вже нині далекому 1990 році 22 січня через всю країну, від заходу до сходу простягнувся живий ланцюг, що показав, що ми єдина нація. Це свято нагадує нам, особливо підростаючому поколінню, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми — єдиний народ! Не важливо, де ти живеш, перш за все потрібно бути людиною і любити свою батьківщину. Єдиною метою всіх гілок влади та кожного українця має бути збереження держави та праця на її розвиток та процвітання. Адже успіх побудови демократичної та міцної держави грунтується на наших спільних зусиллях на дотриманні принципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє усього українського народу.

 

  • Переглядів: 114
  • 22.01.2019