Кам’янська об’єднана громада розпочала втілювати масштабний туристичний проект

Стартували роботи по втіленню масштабного туристичного проекту на території Кам’янської об’єднаної територіальної громади вартістю понад 7 млн. гривень. Проект по «Розбудові та облаштуванню туристичного об’єкту «Тясминського каньйону»  в м. Кам’янка Черкаської області» став переможцем в конкурсі проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету отриманих від Європейського Союзу у 2018 році, та має на меті сприяти розвитку туризму на території Кам’янської об’єднаної громади та області вцілому. Участь у втілені проекту беруть Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА, Агенція регіонально розвитку, Кам’янський державний історико-культурний заповідник та Кам’янська міська рада.

Тясминський каньйон — цінна пам’ятка природи. Стрімкі, майже прямовидні скелі на лівому боці річки піднімаються вгору подекуди на 12—15 метрів, які густо поросли молодим лісом з татарського та американського кленів, глоду та інших порід. Особливу наукову цінність Тясминського каньйону становить флора мохів гранітних скель, що зрошуються вапняковими водами. Окрім природної цінності каньйон має і культурне значення, так за легендами у XIX столітті під час свого перебування в Кам’янці, черпали натхнення для своїх творів, відомі світові діячі культури як О. С. Пушкін та П. І. Чайковський.

Реалізація проекту розрахована на один рік від моменту отримання перших коштів та включатиме в себе розвиток інфраструктури, облаштування туристичних маршрутів та під’їздів до каньйону, облаштування оглядових майданчиків, станції для прокату човнів та катамаранів, розробка екскурсій та рекламна продукція та багато іншого.

На даний час вже розпочаті роботи по облаштуванню під’їздів до каньйону, обладнується  джерело з якого по легенді пили воду О.С. Пушкін та П. І. Чайковський.

_DSC0108 _DSC0114 _DSC0117 _DSC0121 _DSC0123 _DSC0094 _DSC0098 _DSC0099 _DSC0101 _DSC0103_DSC0100

  • Переглядів: 220
  • 30.10.2018