Перші кроки на шляху реалізації масштабного проекту

У вівторок 16 квітня до Кам’янки завітали гості зі столиці Валерій Дебелий (випускник Петербурзької консерваторії, де навчався П. І. Чайковський, соліст балету і балетмейстер Національного ансамблю танця України ім. П. Вірського, головний режисер-балетмейстер Національного хору України ім. Г Верьовки, режисер багатьох Міжнародних фестивалів світу, Заслужений діяч мистецтв України) та Анатолій Гайдамака (український художник-монументаліст, народний художник України, лауреат Державної премії ім. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, головний художник Меморіального комплексу «Музей Великої Вітчизняної війни») з метою більше ознайомитися з містом Кам’янка. Спільно з міським головою Тіроном В. І. було обговорено концепцію майбутнього Всесвітнього фестивалю оперного-балетного жанрів імені П. І. Чайковського. Цей проект планується організувати за рахунок міжнародних меценатів, які небайдужі до творчості всесвітньо відомого композитора. Даний міжнародний проект був презентований перед депутатами міської ради на 20-й сесії Кам’янської міської ради. Представляв проект Валерій Дебелий, в ході презентації депутати цікавилися деталями та в цілому підтримали проект.

Під час візиту була оглянута місцевість біля річки Тясмин, де в майбутньому планується побудувати сцену на воді та місця для глядачів. Визначитися з місцем та розробити перші ескізи сцени та амфітеатру допомагав Анатолій Гайдамака, який має досвід з проектування масштабних проектів. Було обрано кілька локацій, де можливо, спорудити необхідну інфраструктуру для проведення фестивалю.

Головною метою майбутнього проекту є популяризація культурної спадщини, якою славиться наше місто, серед міжнародної спільноти. П. І. Чайковський відомий в усьому світі, а відвідати місця, де він жив, писав свої твори, побачити фортепіано, за яким грав композитор, для поціновувачів мистецтва є визначальним. Спільними зусиллями міської ради, Кам’янського ДІКЗ та ініціатора проекту Валерія Дебелого, планується досягти популяризації міста Кам’янки серед міжнародної мистецької спільноти та залучити додаткові інвестиції для цього проекту.

  • Переглядів: 70
  • 18.04.2019