Шановні мешканці громади!

До Виконавчого комітету  Кам’янської міської ради надходять неодноразові  звернення по питанню масового отруєння собак. У зв’язку із цим звертаємося до мешканців міста бути пильними, оскільки невідомо, де саме і скільки розкидано отрути. Як зазначають очевидці загибелі тварин, всі собаки загинули, відчуваючи сильні болі і страждання. Неодноразово свідками таких подій були і діти.

Так, ми згодні, що  бездомних тварин не повинно бути на території міста та інших соціальних закладах, але хто дає право людям вбивати їх? Це навіть заборонено законодавством, не кажучи про моральний аспект проблеми! Люди, зупиніться! Якщо ви не хочете або не можете допомогти безпритульним тваринам, просто тихо пройдіть повз. Все починається з малого, і жорстокість в тому числі.

Будьте відверті зі своєю совістю, на вас дивляться діти, таке ж відношення може очікувати вас і в старості.

Ми впевнені в тому, що проблему  бездомних тварин не тільки в Кам’янці а й у всій Україні можна вирішити, лише створивши мережу пунктів з масової стерилізацією. Стерилізувати необхідно не тільки бездомних, а й домашніх собак. На сьогодні в усіх розвинених країнах світу прийняті закони з захисту прав тварин, що є ознакою гуманності суспільства. Досвід показує, що масове труїння і відстріл собак є не лише варварськими, а й неефективними методами боротьби з бездомними тваринами на вулицях . Тому Кам’янська міська рада створює стерелізаційно-карантинний пункт.

За знущання над братами нашими меншими можна надовго потрапити у в’язницю. Верховна Рада України прийняла закон №5119-1 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин)».

Закон визначає жорстоке поводження як «знущання над тваринами, в тому числі безпритульними, що спричинило муки, заподіяло їм фізичні страждання, тілесні пошкодження, каліцтва або призвело до загибелі». Крім того, жорстоким поводженням також вважається цькування тварин одна на одну і на інших тварин, залишення домашніх і сільськогосподарських тварин напризволяще і порушення правил утримання тварин.

За побої і знущання над тваринами передбачено штраф у розмірі від 3400 до 5100 гривень та конфіскацію тварини в тому випадку, якщо її життю загрожує небезпека.

Колективні знущання над тваринами змусять порушників «розщедритися» на суму від 5100 до 8500 гривень або відсидіти 15 діб адміністративного арешту. У разі небезпеки для життя тварина також може бути конфіскована.

Побої, знущання над тваринами тягнуть за собою штраф від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо її життю є загроза.

У разі колективних знущань, повторного випадку знущання — штраф збільшується від 5100 грн до 8500 грн або адмін арешт до 15 діб з конфіскацією тварини в разі потреби.

За задоволення статевої пристрасті з твариною — штраф від 3400 до 8500 грн. Тварину конфіскують.

Якщо поліція кваліфікує жорстоке поводження з твариною за статтею Кримінального кодексу, винуватцю в залежності від наслідків (загибель тварини) загрожує обмеження позбавлення волі від шести місяців до 3 років. За вбивство тварини в присутності дитини — обмеження позбавлення волі строком 3-5 років.

Передбачено також покарання до 8 років позбавлення волі, якщо зловмисник зробив це з особливою жорстокістю (повторно, колективні знущання, стосовно двох і більше тварин).

  • Переглядів: 122
  • 29.01.2018