У Кам’янці відкрили одну з найдовших сакурових алей в країні

3 травня 2019 року в м. Кам’янка , що є центром об’єднаної територіальної громади, проходили заходи з нагоди відкриття однієї з найдовших сакурових алей в країні, протяжність якої складає близько 800 метрів, та висаджено 280 дерев японської вишні. Місто зустрічало гостей сонячною погодою та гостинною атмосферою. Починаючи з дев’ятої ранку до міста почали прибувати гості з різних куточків України на церемонію офіційного відкриття сакурової алеї, що носитиме назву «Алея дружби міст України».

Біля входу до парку ім. Декабристів, гостей зустрічали екскурсоводи Кам’янського історико-культурного заповідника, які ознайомлювали гостей з історією міста, історико-культурними пам’ятками. З музичними вітаннями на літній сцені парку, виступав, камерний ансамбль та камерний хор «Кам’янка». Також гості мали змогу ознайомитися з експозиціями історику культурного музею та музею О. С. Пушкіна та П. І. Чайковського.

А гостей до міста приїхало чимало. Серед гостей були: Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні — Уле Тер’є Хорпестад, народний депутат України – Сергій Рудик, засновник фірми «Scatec Solar» — Роар Холанд, директор ТОВ «Чиста Енергія» — Максим Бовсуновський, виконавчий директор АМУ – Олександр Слобожан, міські голови з делегаціями з міст Олександрії, Черкас, Монастерища, шполи, Корсуня, Хорола, Новомиргорода, Звенигородки, Чорнобаю, Ватутіного, Городища, Драбова, Чигирина, Олександрівки та інших міст. Також на заході були присутні голова Кам’янської РДА Богдан Солошенко та голова районної ради Сергій Сундуков. Приймали участь у відкритті алеї представники зеленого господарства «Наталіс», де були придбані саджанці сакури, голова конфедерації вільних профспілок України – Михайло Волинець з делегацією.

Відкриття алеї розпочалося зі спортивного заходу – пробігом під сакурами, учасники якого фінішували під аркою «Алеї дружби міст України». Офіційна частина відкриття алеї розпочалася о 11.00 годині по вул. Шевченка, з виступу вихованців студії «Еліт-Данс» під мотиви японської музики. На захід зібралося чимало жителів та гостей громади.

В своєму виступі міський голова Володимир Іванович Тірон, подякував всім хто долучився до цієї знакової для нашої громади події — висадки «Алеї дружби міст України». Адже це була кропітка робота багатьох людей, серед них і депутати, і працівники виконавчого комітету, і представники інвестора та багато інших людей. Саме завдяки спільній праці в Кам’янці з’явилась сакурова алея, що радуватиме жителів та гостей міста.

Під час промови Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні — Уле Тер’є Хорпестад, який до речі, звертався до присутніх українською мовою, наголосив, що назва алеї дуже гарна, і пишається тим, що саме норвезька компанія профінансувала її, за рахунок відшкодування за знищення зелених насаджень під час будівництва сонячної електростанції.

В своїх виступах виконавчий директор АМУ О. В. Слобожан, міський голова Черкас А. В. Бондаренко, народний депутат України С. Я. Рудик та засновник фірми «Scatec Solar» — Роар Холанд, дали високу оцінку ініціативі висадки сакурової алеї та переконалися, що Кам’янська міська рада вибрала правильний вектор розвитку міста.

Після перерізання стрічки, всі учасники заходу мали змогу прогулятися алеєю та насолодитися цвітом сакури. Під час прогулянки алеєю гостей та жителів міста розважали народні колективи з сіл Юрчиха та Тимошівка.

На завершення відкриття для гостей були проведені екскурсії «Тясминським каньйоном» та Холодним Яром, які вразили чарівністю природи та своєю історією.

  • Переглядів: 65
  • 06.05.2019