Відбулися збори жителів с. Юрчиха

24 травня в селі Юрчиха, що входить до складу Кам’янської міської об’єднаної громади, відбулися збори жителів села, на яких в.о. старости Засядько О. Д. прозвітувалася за свою роботу у 2018 році.

На зборах були присутні працівники виконавчого комітету Кам’янської міської ради та голова об’єднаної громади – Тірон В. І. Загалом на збори прийшло близько ста юрчан. Основним питанням зборів був звіт в. о. старости села Юрчиха – Засядько Ольги Дмитрівни, яка в своїй доповіді розповіла про загальний стан справ у селі та про роботи з благоустрою села у 2018 році. Серед робіт, які виконувалися минулого року були часткові ремонти доріг, освітлення, ремонт санвузла та кухні дитячого садочка, встановлення дитячого та спортивного майданчика та ін. За словами в.о. старости до об’єднання в селі на благоустрій села виділялися мізерні кошти, а за рік об’єднання було виконано робіт на суму 432 495,8 грн. Кошти були спрямовані на ремонт пам’ятників та обелісків, поточні ремонти вулиць, ремонт ДНЗ «Сонечко», та інші витрати пов’язані з благоустроєм. Також за рахунок субвенція з державного бюджету спрямованої за сприяння народного депутата Рудика С. Я. в селі було облаштовано дитячий та спортивний майданчики на суму 156 550 грн. Загалом на громаду села Юрчиха за 2018 рік було витрачено майже 2,2 млн. грн власних коштів громади.

Також звітувалася директор Юрчанської ЗОШ Марина Олексанрівна Касян, яка більш детально розповіла про діяльність школи, її досягнення та проблеми. Основною проблемою для школи являється мала кількість учнів, що призводить до недофінансування з боку держави, адже з 2018 року держава надає субвенцію з розрахунку на одного учня, а не на школу. Згідно з рішеннями Кам’янської міської ради з 1 вересня в громаді запрацює опорна школа, а учні села Юрчиха, починаючи з 5 класу, будуть підвозитися на навчання до м. Кам’янки.

Тривалий час проходило спілкування жителів села з головою громади, де міський голова Тірон В. І., розповідав про досягнення та проблеми громади за час її існування. А жителі безпосередньо задавали питання про життя громади, перспективи розвитку села та шляхи вирішення проблем працевлаштування, освіти та благоустрою села. Основними питаннями від жителів села були на рахунок ремонту доріг та відновлення автобусного сполучення, яке мало бути ще минулого року. Відповідаючи на запитання жителів громади міський голова, повідомив, що в цьому році за рахунок коштів обласного бюджету планується зробити ремонти доріг в селі Юрчиха, а також відремонтувати веранди початкової школи на суму до 200 тис. грн., та облаштувати зону відпочинку для селян також на 200 тис. грн., за рахунок субвенції на розвиток інфраструктури громади. На запитання щодо автобусного сполучення прозвучала відповідь, що наразі триває процедура отримання ліцензії на автобусне перевезення.

Загалом, збори села тривали майже три години та пройшли у формі конструктивного діалогу між жителями села та владою. В свою чергу, апарат виконавчого комітету врахував пропозиції громади, щодо подальшої роботи.

  • Переглядів: 29
  • 28.05.2019