Викидаємо сміття правильно

Відповідно до закону «Про відходи» з 1 січня 2018 року всі українці мають сортувати сміття. І це не просто «директивний» закон у рамках Угоди про асоціацію з ЄС, а життєва необхідність. На території Кам’янської об’єднаної громади, вже не перший рік, стоять контейнери для роздільного збору пластикових відходів та скла, але нажаль не всі жителі знають прості правила сортування таких відходів. Ось декілька порад по сортуванню відходів:

Скло

 • Що входить до категорії:пляшки та банки від напоїв, косметики та ліків, бите скло (його треба скласти окремо в прозору скляну банку з кришкою).
  Підготовка: промити від залишків продукту водою, злити воду, покласти в окремий пакунок.
  Не можна класти: порцеляна, жаростійке та ударостійке скло, лампочки, віконне та листове скло.

steklotara

Пластик

 

 • Що входить до категорії:упаковки продуктів харчування, косметики, техніки та побутової хімії тощо. Пластик має 7 основних видів, з яких переробляти можна 1,2,4,5,6
  Підготовка: розібратися, з якого саме виду пластику виготовлена річ. Для цього необхідно знайти на ній маркування (трикутник з цифрою (від 1 до 7) всередині і літерами внизу. Зустрічаються випадки, коли є лише літери. Промивати упаковки від соків, молочної продукції, після чого скласти їх так, щоб вони стали пласкими.

сортування пластику

мити, зминати

 • Окремо збирати пластикові кришки.
 • Не можна класти:одноразові контейнери з магазинів і посуд; пінопластові підставки; обгортки цукерок; непрозорі ПЕТ-пляшки; пляшки з-під олії; пінопласт і пінополістирол (м’які пластикові контейнери і підкладки для упаковки продуктів); зубні щітки і трубочки для пиття; пакети з-під заморожених продуктів; пластикову упаковку з-під шоколаду, макаронів і круп; поліетиленові та целофанові пакети. Упаковки, де немає маркування (коду переробки) або стоїть № 3 чи 7. У такому випадку викидайте упаковку в загальне сміття.
 • Переглядів: 113
 • 22.11.2018