Захист інтересів громади на засіданні правління Асоціації міст України

4 січня в місті Києві проходили збори членів правління Асоціації міст України, де представником Кам’янської громади є міський голова Володимир Тірон. В житті органів місцевого самоврядування Асоціація міст відіграє важливу роль так, як вона відстоює інтереси міст та громад в Уряді, Верховній раді, сприяє прийняттю важливих рішень для місцевих рад.

Темою чергового засідання правління АМУ були:

  • Відшкодування субсидій комунальним підприємствам;
  • Розподіл освітньої та медичної субвенції субвенції;
  • Сплата акцизного податку;
  • Розподіл додаткової субвенції урядом;
  • Сплата земельного податку;
  • Утримання доріг місцевого значення та інші питання.

По вищевказаним питанням міський голова Володимир Тірон чітко висловив свою позицію, адже багато питань стосуються життєдіяльності Кам’янської громади. По питанню відшкодуванню субсидій комунальним підприємствам – в Кам’янці регулярно виникає проблема із перерахуванням субсидій на рахунки ККПТМ за надані послуги. Підприємство надає послуги, а відшкодування приходять не в повному обсязі, що в перспективі тягне за собою фінансові труднощі та борги за енергоносії перед НАК Нафтогазом. Вирішено звернутися до уряду, щодо забезпечення в повному обсязі  та вчасного перерахування субсидій.

По розподілу освітньої та медичної субвенції, голова висловив позицію, щодо недопущення ситуації з непропорційним розподілом, що призводить до нестачі коштів на заробітню плату освітянам. Запропоновано переглянути формулу нарахування освітньої субвенції, яка в минулому році показала свою недосконалість.

Також голова звернув увагу на несвоєчасну сплату акцизного податку на пальне, що призводить  до недоотримання коштів в бюджет громади, адже перерахування податку з державного в місцеві бюджети проводиться не прозоро та недосконало. Пропозиція міського голови – повернути норму зарахування 5% акцизного податку з реалізації пального в місцеві бюджети.

Дискусію викликало питання щодо розподілу додаткової субвенції урядом, згідно якої Черкаська область отримала кошти, але розподілилися кошти, що надійшли до не об’єктивно і не прозоро. Так кошти були розподілені на обласний бюджет та на райони, при цьому не були враховані потреби об’єднаних громад та міст обласного значення. Спільним рішенням правління АМУ вирішено звернутися до Уряду про скасування відповідної Постанови та направляти фінансування прямо до бюджетів громад, минаючи обласний.

По питанню земельного податку, суть проблеми полягає в тому, що земельні ділянки переходять у власність фізичних осіб-підприємців з інших регіонів, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та сплачують податки за місцем реєстрації, а не за місцем провадження діяльності, через що втрачають місцеві бюджети. Пропозиція щодо вирішення – обмежити площу земельних ділянок, на які поширюється податкова пільга першої-третьої групи єдиного податку від сплати земельного податку у розмірі не більше як 2 гектари, які надані для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

При розгляді питання щодо утримання доріг місцевого значення та їх фінансування, міський голова запропонував розподіляти кошти прозоро, оминаючи обласні адміністрації, які часто ділять кошти за принципом «своїм-чужим». Суть пропозиції полягає в тому, що кошти на утримання місцевих доріг розподіляти за принципом субвенцій, враховуючи протяжність доріг, чисельність населення та інші фактори.

На завершення свого виступу, міський голова запросив членів правління АМУ на відкриття «Алеї дружби міст України», що має стати однією з найбільших сакурових алей в Україні, а також проводити виїзні засідання правління АМУ в Кам’янці.

  • Переглядів: 81
  • 07.02.2019