Культура

Відділ культури та туризму райдержадміністрації

Начальник Марченко Людмила Анатоліївна. Адреса вул. Декабристів,2., тел: 6-19-51

 

Районний будинок культури

Директор Борис Микола Миколайович. Адреса: вул.Декабристів,9, тел: 6-08-53.

 

Районна бібліотека та бібліотека для дітей

Директор — Денисенко Віра Іванівна. Адреса: вул. Л. Борисової № 4, тел: 6-17-51.

 

Дитяча музична школа імені П. І.Чайковського

Директор — Чуприна Сергій Миколайович. Адреса: вул.Декабристів № 2, тел: 6-17-41.

 

Державний історико-культурний заповідник

Директор — Таран Галина Михайлівна. Адреса — вул.Декабристів,5, тел: 6-22-74.

 

Музей О.С. Пушкіна та П.І.Чайковського

Директор — Чупак Таміла Петрівна. Адреса: вул. Леніна № 42, тел: 6-19-78.

 

Історичний музей

Директор Ляшко Юрій Юрійович. Адреса: вул. Декабристів, 5 тел: 6-19-75

 

Кам’янська дитяча музична школа ім. П.І.Чайковського

Кам’янська дитяча музична школа ім. П.І.Чайковського відкрита на честь відзначення 100-річчя від дня народження П.І.Чайковського в 1994 році. Вона розмістилася в невеличному одноповерховому будинку по вул.Леніна. Діти навчалися грі на баяні, фортепіано, скрипці і духових інструментах. Перший директор школи В.М.Горбатенко пропрацював недовгий час, розпочалася Велика Вітчизняна війна, він пішов на фронт та загинув в боях на кримській землі.

Після закінчення війни музична школа відновила свою роботу. Запрацювали класи хореографії, фортепіано, духових інструментів, скрипки, баяна. У цей час музична школа була єдиним осередком музичної культури міста, тому звітні концерти учнів були справжніми святами і збирали багато слухачів жителів міста.

На честь 150-річчя від дня народження П.І.Чайковського діти та педагоги одержали чудовий подарунок — нову двоповерхову школу, яка стала справжньою прикрасою міста і розмістилася у мальовничому куточку Кам’янки в парку імені Декабристів. В цей період в школі навчалося біля 400 учнів.

З 1951 року, коли відбувся перший випуск та до цього часу, коли випущено приблизно 1700 учнів. З них вступили до різних музичних закладів біля 250 чоловік. Серед них є професійні артисти, композитори, заслужені артисти України, Росії та Грузії.

Кам’янська музична школа ім..П.І.Чайковського має великий концертний зал на 200 місць, малий зал на 70 місць, 4 концертні роялі, бібліотеку, фонотеку. Зараз в школі навчається 147 учнів. Крім фортепіанного, струнного, народного відділів у цьому навчальному році відкритий художній клас. В школі працюють 22 викладачі.

З 6 листопада 2003 року кожний рік в школі проводиться міжнародний конкурс присв’ячений пам’яті П.І.Чайковського серед учнів шкіл, які носять його ім’я. Конкурс проводиться при підтримці Кам’янського історико-культурного заповідника, Посольства Російської Федерації в Україні, представництва в Україні російського центру міжнародного научного і культурного співробітництва при МЗС Росії (Росзарубежцентр), Національної музичної ради України (ЮНЕСКО).

Кожного року проводиться обласний конкурс, присв’ячений дню народження композитора 7 травня.

Постійними переможцями та лауреатами являються учні Кам’янської музичної школи.