Кам’янська міська територіальна громада
Черкаський район, Черкаської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Увага! Роз’яснення з приводу компенсації власникам житла за тимчасове розміщення ВПО

Дата: 30.11.2023 15:21
Кількість переглядів: 210

 

 

Фото без описуМіністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій надіслало роз’яснення про визначення права власника домогосподарства на отримання компенсації за розміщення ВПО, з якими його поєднують родинні стосунки:

Згідно з пункту 1 частини 2 статті 3 Сімейного кодексу України (далі – Кодексу), сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

Дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

Одночасно з цим, відповідно статті 265 Кодексу, баба та дід зобов'язані утримувати своїх малолітніх, неповнолітніх внуків, якщо у них немає матері, батька або якщо батьки не можуть з поважних причин надавати їм належного утримання, за умови, що баба, дід можуть надавати матеріальну допомогу.

Отже, зважаючи на вище зазначене наводимо наступні приклади:

1) Власник домогосподарства (батько) прихистив родину з 4 внутрішньо переміщених осіб, які за родинним зв’язком по відношенню до власника домогосподарства є: сином, невісткою, та онуками.

Зважаючи на положення Сімейного кодексу, в даному випадку, «син» є членом родини власника домогосподарства, по відношенню до «онуків» власник домогосподарства зобов’язаний забезпечити їх утримання, і тільки за розміщення «невістки» власник домогосподарства може отримати компенсацію.

2) Власник домогосподарства прихистив внутрішньо переміщену особу, яка є співвласником об’єкту нерухомого майна, і за родинним зв’язком має статус його «сестри», проте не проживає в ньому на постійній основі.

Правове регулювання спільної часткової і спільної сумісної власності може мати ті чи інші особливості, зумовлені призначенням того чи іншого об’єкта, складом або характером зв’язків учасників спільної власності, що визначається, насамперед, Цивільним кодексом України, Сімейним кодексом України та Законом України «Про власність».

Спільна власність на житло регулюється гл. 26 Цивільного Кодексу України (далі – ЦК). Відповідно до ст. 355 ЦК майно, що є у власності двох або більше осіб(співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).

Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності. Тому у вище наведеному випадку, власник домогосподарства не має права на отримання компенсації оскільки його «сестра» має таке саме право на проживання як і власник.

3) Власник домогосподарства прихистив родину з 3 внутрішньо переміщених осіб, які між собою пов’язані родинним зв’язком батько, мати та син- студент, який вступив на навчання до вищого навчального закладу та приїздить до батьків тільки на вихідні. Чи має право власник домогосподарства на отримання компенсації за розміщення родини з 3 осіб?

Положенням Порядку визначено, що особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, зобов’язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення за встановленою формою разом з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у такому приміщенні.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень