Кам’янська міська територіальна громада
Черкаський район, Черкаської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

 

Доступ до публічної інформації

Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.

Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:

  1. Ім’я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону;
  2. Опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (Вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит)
  3. Підпис і дату.

 

Для оформлення інформаційного запиту

  1. усно: телефон: +38 (04732) 6-17-87;
  2. письмово: 20801, Україна, Черкаська область, місто Кам’янка, вул. Героїв Майдану, 37;

Електронна пошта: kamrada@ukr.net

 

Інструкція щодо процедури подання запиту на інформацію та її отримання

Письмові запити юридичних, фізичних осіб та об’єднань громадян щодо надання публічної інформації, адресовані керівництву виконавчого комітету Кам’янської міської ради або виконкому міської ради в цілому без зазначення конкретного адресата, приймаються в будинку Рад у робочі дні протягом робочого часу (з понеділка по четвер – з 08:00 до 16:45, у п’ятницю – з 8:00 до 15:30 , обідня перерва – з 13:00 до 14:00) в приймальні міського голови (відділ по роботі зі зверненнями громадян).

Запит обов’язково має містити: ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти; загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; підпис і дату.

У разі, якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його оформлює відповідальна особа виконкому.

Інформація на запит надається безкоштовно (у разі якщо задоволення запиту передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк).

Відповідь на запит надається в письмовому вигляді на поштову адресу або в електронному вигляді на адресу електронної пошти на вибір запитувача не пізніше п’яти робочих днів (може бути продовжено до двадцяти робочих днів з повідомленням про це запитувача) з дня отримання запиту.

У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту (клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим).

 

Порядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльності

Згідно із Законом “Про доступ до публічної інформації”, відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.

Відповідно до статті 23 Закону “Про доступ до публічної інформації”, рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Важливо! При запиті відомостей щодо персональних даних фізичної особи, необхідно отримати згоду такої особи. Підставою для обробки персональних даних відповідно пункту першого статті 11 Закону України «Про захист персональних даних» є «згода суб’єкта персональних даних на обробку його персональних даних». В даному випадку, розпорядником персональних даних є міська рада – «юридична особа, якій володільцем персональних даних або законом надано право обробляти ці дані від імені володільця» (пункт дев’ять статті другої Закону України «Про захист персональних даних). Таким чином, обробка персональних даних, які надані міській раді їх власниками під час здійснення ними своїх цивільних прав та обов’язків, зокрема з метою реєстрації місця проживання, має здійснюватися  міською радою лише в межах мети, з якою їх було надано.

Відповідно до пункту другого статті 11 Закону України «Про інформацію» «не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата і місце народження.».

Одночасно повідомляємо, що гідно закону на запит суду надається інформація про місце реєстрації особи.

Виходячи з вищезазначеного, виконавчий комітет Кам’янської міської ради не має законних підстав для надання запитуваної інформації щодо персональних даних фізичної особи.

Фото без опису

Форма запиту для доступу до публічної інформації у форматі .doc СКАЧАТИ

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень