Кам’янська міська територіальна громада
Черкаський район, Черкаської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Харчова безпека: що потрібно знати

Дата: 13.06.2024 16:29
Кількість переглядів: 35

 

 

Організація об’єднаних націй привертає увагу до проблем, пов’язаних із харчуванням населення та якістю продуктів.

За оцінками ООН, 420 000 людей у всьому світі щороку помирають після вживання зараженої їжі.

Інфекції або токсини стають причинами хвороб, що передаються через їжу. Бактерії, віруси, паразити чи хімічні речовини потрапляють в організм через заражену їжу та воду.

Небезпечні харчові продукти, що містять хвороботворні бактерії, віруси, паразити або шкідливі хімічні речовини, є причиною понад 200 різноманітних хвороб – від діареї до онкологічних захворювань.

Безпека харчових продуктів важлива на всіх етапах від виробництва до збору врожаю, перероблення, зберігання, розподілу аж до приготування та споживання їжі. Виробники й реалізатори продуктів харчування мають дотримуватися низки правил, щоб уникнути потенційно серйозних небезпек для здоров’я.

В Україні розроблена нормативно-правова база, що регулює процеси надання якісних та безпечних продуктів споживача. При виборі харчових продуктів варто обов’язково звертати увагу на:

• зовнішній вигляд товару та упаковку,

• склад продукту та наявність алергенів,

• термін придатності, дату виробництва або фасування,

• умови його зберігання під час реалізації;

• назва оператора ринку, який виготовив продукт, місце знаходження потужностей, для імпортованих продуктів – назва та адреса імпортера;

• інструкція з використання, приготування;

• маркування та інформація про продукт, яка зазначена виробником.

Якщо Вам щось не зрозуміло, не соромтеся запитувати у продавців/консультантів. Вони зобов’язані надавати необхідну інформацію про продукт будь-якому споживачеві.

Брак інформації на фасованій продукції дає підставу замислитися про те, чи дотримується виробник чинного законодавства України, та чи можна йому довіряти.

Купуйте продукти харчування лише в закладах торгівлі харчовими продуктами або у визначених місцях (ринках).

Безпека харчових продуктів є спільною відповідальністю між урядом, виробниками та споживачами. Дотримуючись законодавства про безпечність та якість харчових продуктів можна забезпечити харчову безпеку та належну якість продуктів

Будьте здорові та дбайте про себе та своїх близьких!

Кам’янське відділення ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень