Питання – відповідь: «Компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю»
Питання – відповідь: «Компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю»
Куди звертатись роботодавцю для отримання компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?
Для отримання компенсації роботодавець подає центру зайнятості за місцем провадження його господарської діяльності заяву (з додатками) про надання компенсації за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю.
Заява подається роботодавцем протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.
Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів та оформляється відповідним наказом.
Інформацію про прийняте рішення центр зайнятості надсилає роботодавцю протягом трьох робочих днів з дати його прийняття.
У якому розмірі покриваються витрати роботодавцям за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?
Компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації.
Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи, та 10 розмірів мінімальної заробітної плати – для осіб з інвалідністю ІІ групи.
Які витрати покриваються роботодавцям за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?
Перелік допоміжних засобів для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю визначений в додатку 1 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893. А це:
- меблі та фурнітура для робочих місць
- допоміжні засоби для: фіксації, діставання і захоплення предметів на робочих місцях; для захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях; для навчання управлінню пристроями введення та поводженню із засобами і товарами; для діяльності та участі, пов’язаних із особистими мобільністю і пересуванням
- комп’ютери і термінали
- офісне програмне забезпечення і промислове програмне забезпечення
- - інше.
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893 за посиланням https://is.gd/yqOVk4