Кам’янська міська територіальна громада
Черкаський район, Черкаської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

СТОП НАСИЛЬСТВО!!! Знаю! Дію!

Дата: 27.11.2024 14:20
Кількість переглядів: 57

 

 

Фізичне насильство - нанесення дитині батьками чи особами, що їх заміняють, вихователями чи іншими особами фізичних травм, різних тілесних ушкоджень, що завдають збиток здоров'ю дитини, порушують її розвиток і позбавляють життя. Ці дії можуть здійснюватися у формі побиття, катування, штовхань, у вигляді ударів, ляпасів, припікання гарячими предметами, рідинами, запаленими сигаретами, у вигляді укусів. Фізичне насильство включає також залучення дитини до вживання наркотиків, алкоголю, пропонування їй отруйних засобів чи медичних препаратів, а також спроби удушення чи втоплення дитини.

Необхідно усвідомлювати, що фізичне насильство - це фізичний напад, воно майже завжди супроводжується словесними образами і психічною травмою.

Психічне (емоційне) насильство - постійна чи періодична словесна образа дитини, погрози з боку батьків, опікунів, учителів, вихователів, приниження її людського достоїнства, обвинувачення її в тому, у чому вона не винна, демонстрація нелюбові, ворожості до дитини.

Зневага інтересами і потребами дитини (нехтування) - відсутність належного забезпечення основних потреб дитини в їжі, одязі, житлі, вихованні, медичній допомозі з боку батьків чи осіб, їх що заміняють, у силу об'єктивних причин (бідність, психічні хвороби, недосвідченість) і без таких. Типовим прикладом зневажливого ставлення до дітей є залишення їх без догляду, що часто призводить до нещасних випадків, отруєнь та інших небезпечних для життя і здоров'я дитини наслідків.

Що робити у разі домашнього насильства?

Звернутися до поліції або на «гарячу лінію» - 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України)

Жорстоке поводження з дітьми і зневага їхніми інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров'я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть є причиною смерті. Практично всі діти, що постраждали від жорстокого поводження і зневажливого ставлення, пережили психічну травму, в результаті чого вони розвиваються з визначеними особистісними, емоційними і поведінковими особливостями, що негативно впливає на їхнє подальше життя.

Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомте про це службу у справах дітей виконавчого комітету Кам’янської міської ради (вул. Героїв Майдану, 37, м. Кам’янка) або за телефоном 0473261787!

Захистіть дитину від домашнього насильства!

Найнебезпечніший співучасник домашнього насильства – мовчання!

Мовчати НЕБЕЗПЕЧНО!!!

На зображенні може бути: 1 особа та дитина


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень