Кам’янська міська територіальна громада
Черкаський район, Черкаської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Основні завдання служби:

Дата: 17.12.2024 14:11
Кількість переглядів: 35

 

 

Усиновлення

Усиновлення – прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина, що здійснюється на підставі рішення суду. При усиновленні дитина отримує всі права, у тому числі майнові, та обов’язки біологічної дитини.

Допомога при усиновленні дитини надається у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні дитини за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 905 „Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей“.

З інформацією про дітей, які мають правові підстави на усиновлення можна ознайомитися на сайті Міністерства соціальної політики України, на платформі «України для кожної дитини».

 

Опіка/піклування

Опіка (до 14 років), піклування (з 14 до 18 років) – влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають переважно у сімейних, родинних відносинах.

При призначенні опікуна/піклувальника враховується бажання дитини.

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання опікуна, піклувальника.

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, надається у розмірі, що становить 2,5 прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.

Допомога на дітей, на якими встановлено опіку чи піклування, призначається на 12 місяців. Продовження виплати допомоги вирішується на підставі заяви та довідок про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує опікун чи піклувальник на дитину.

Питання встановлення опіки, піклування над дитиною регламентує постанова Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 „Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язані із захистом прав дитини“.

 

 

Прийомна сім’я

Прийомна сім’я – СІМ’Я або окрема особа, що не перебуває у шлюбі, яка взяла на виховання від 1 до 4 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання та спільне проживання.

Діти з прийомних сімей можуть бути усиновлені, якщо на те є правові підстави.

Прийомні діти виховуються в сім’ї до 18 років. У випадах навчання дитини в закладі або наявності інвалідності вона може залишитися в сім’ї до досягнення нею 23 років.

Особи, які створили прийомну сім’ю, називаються прийомними батьками, а діти – прийомними дітьми.

Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей і діють в їхніх інтересах.

На утримання дитини щомісячно виплачуються кошти у розмірі 2,5 прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку (для дитини з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімуми). Прийомні батьки щомісяця отримують грошову винагороду.

Положення про прийомну сім’ю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 № 565 „Про затвердження Положення про прийомну сім’ю“.

 

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ)

ДБСТ – це окрема СІМ’Я, яка взяла на виховання та спільне проживання не менше як 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей (включно з рідними) у такій сім’ї не може перевищувати 10 осіб.

При влаштуванні дитини в ДБСТ вона за наявності правових підстав зберігає право на усиновлення.

Особи, які створили ДБСТ, називаються батьками-вихователями, а діти – вихованцями.

Діти виховуються в ДБСТ до 18 років. У випадках навчання дитини в закладі або наявності інвалідності вона може залишитися в сім’ї до досягнення нею 23 років.

На утримання дитини щомісячно виплачуються кошти у розмірі 2,5 прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку (для дитини з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімуми). Батьки-вихователі щомісяця отримують грошову винагороду.

Положення про ДБСТ затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 № 564 „Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу“.

 

 

Послуга патронату над дитиною

Патронат – це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію в сім’ї патронатного вихователя дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах чи потребує захисту, та одночасне надання спеціалістами соціальної сфери підтримуючих послуг її батькам для вирішення проблем, що призвели до розлучення з дитиною.

Що гарантує держава:

  • соціальну допомогу на утримання влаштованої дитини;
  • грошове забезпечення за надану послугу;
  • сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.

Означене питання регламентує постанова Кабінету Міністрів України від 20.08.2021 № 893 „Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною“.

 

 

Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії російської федерації не досягла 18 років (повноліття), і в результаті:

1) отримали поранення, контузію, каліцтво;

2) зазнали фізичного, сексуального насильства;

3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;

6) зазнали психологічного насильства.

Наслідками воєнних дій і збройних конфліктів для дитини можуть бути одна, кілька або всі обставини. Під час надання дитині статусу заявником визначається обставина, яка мала найбільший негативний вплив на стан здоров’я та розвиток дитини.

Нормативні документи, що регулюють надання статусу: Закон України „Про охорону дитинства“ частина шоста статті 301постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 268 „Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів“.

 

Додаткову інформацію з цих чи інших питань Ви можете дізнатися безпосередньо у спеціалістів Служби у справах дітей Кам'янської міської територіальної громади.

 

 

 

*Інформація частково взята з сайту Черкаської ОДА розділ Служба у справах дітей


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень