Кам’янська міська територіальна громада
Черкаський район, Черкаської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Жива чи штучна: обираємо якісну та безпечну ялинку

Дата: 26.12.2024 09:56
Кількість переглядів: 39

 

 

Навіть у воєнний час українці готуються до новорічних свят, аби отримати хоч трохи позитивних емоцій. Якщо ви вирішили зустрічати Новий рік із ялинкою, постає питання: яке новорічне дерево обрати – живе чи штучне?

Для прихильників живої ялинки є найважливіша порада – купувати її слід тільки на офіційних ялинкових ярмарках, де усі дерева промарковані. Кожній ялинці надається індивідуальний номер, який зазначено на штрих-коді.

Живу ялинку краще купувати в горщиках, аби весною висадити біля будинку.

До переваг штучної ялинки можна віднести її довговічність та зручність. Такою ялинкою можна користуватися роками, проте слід зважати на деякі потенційні ризики.

Для виробництва штучних ялинок використовують полімерні матеріали, зокрема полівінілхлорид, основною речовиною якого є вінілхлорид.

За недотримання вимог технічних умов, регламентів виготовлення штучних ялинок, застосування неякісного полімерного матеріалу, полівінілхлорид може виділяти випари, які проявляють подразнювальну дію на слизову оболонку дихальних шляхів,  викликати напади бронхіальної астми.

Обов’язковою умовою є проведення радіаційних досліджень, і штучних, і живих ялинок.

Щоб уникнути неприємностей, штучну ялинку краще купувати у спеціалізованих магазинах,  де можна ознайомитися з інформацією:

  •  щодо виробника,
  • складу і якості матеріалів, із яких виготовлена ялинка,
  • висновком державної епідеміологічної експертизи,
  • протоколом досліджень виробів з полімерних матеріалів.

Наявність висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи, протоколу досліджень виробів з полімерних матеріалів гарантує що штучна ялинка безпечна.

Вибираючи штучне новорічне дерево, зверніть увагу на його запах. Якщо він різкий та неприємний, на виробі не варто зупинятися. Рекомендується купувати ялинки у теплих приміщеннях, де запах особливо відчутний.

Перевірте міцність голок та гілок. Проведіть рукою за «зростанням», проти «зростання», трохи стисніть, потягніть пучок на себе. Голки повинні швидко повертатися в початковий стан і звісно, не обсипатися.

Перевірте рукою, чи залишається слід на шкірі від фарби. Зверніть увагу на підставку, вона повинна бути стійкою. Не забудьте придбати чохол для зберігання штучної ялинки.  Зберігайте розрахунковий документ, що підтверджує факт купівлі.

У разі виникнення сумніву щодо безпечності штучної ялинки  звертайтеся до продавця з проханням надати висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, протоколу досліджень виробу на зазначену продукцію. Ці документи встановлюють медичні вимоги безпеки.

За потреби можна звернутися до Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб для проведення лабораторно-токсикологічних та радіологічних досліджень штучних та природних ялинок або інших полімерних матеріалів, а також отримання фахових консультацій.

Фото без опису

Камянське відділення

ДУ «Черкаський обласний центр контролю

та профілактики хвороб Міністерства  охорони

здоров’я України»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень