Як фтор у питній воді впливає на організм людини – роз’яснюють фахівці Черкаського обласного ЦКПХ
Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб інформував про результати моніторингу якості та безпечності питної води в Черкаській області за період із 3 до 7 березня.
Відхилення від гігієнічних вимог виявлено у семи пробах питної води за санітарно-хімічними показниками на водогонах:
- селища міського типу Чорнобай, Чорнобаївської територіальної громади (інтенсивність запаху, вміст заліза),
- села Мліїв, Мліївської ТГ (загальна жорсткість),
- міста Кам’янка, Кам’янської ТГ (вміст фтору).
Про користь і небезпеку для здоров’я фтору в питній воді «Суспільне Черкаси» розповіла заступниця генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Видра.
Звідки фтор у воді?
Вміст фтору, що надходить до нас з водопроводу, часом перевищує гранично допустимі значення. Великий ризик в цьому відношенні представляє вода, видобута з глибоких свердловин, вона частіше за інших не відповідає нормам (глибина свердловин, з яких здійснюється водопостачання м. Кам’янка становить близько 200м). Фтор є поширеним елементом на нашій планеті. А так як він легко розчиняється у воді, то без проблем надходить у природні джерела води. Вживання продуктів і води з підвищеним вмістом фтору може призвести до дуже негативних наслідків. Деякі експерти вважають, що підвищений рівень фтору у води може стати причиною раку, діабету, захворювань щитовидної залози і неврологічних розладів, хвороб серця, флюорозу зубів, артриту і остеопорозу.
Як убезпечити себе?
- Використовувати фільтри для очищення води, якщо рівень фтору перевищує допустимі норми.
- Контролювати використання зубних паст і ополіскувачів для зубів, що містять фтор; не користуватися ними у місцевості, де виявлено високий вміст фтору в питній воді.
Помірна кількість фтору корисна для здоров’я, однак як надлишок, так і дефіцит можуть призвести до серйозних проблем. Тому важливо контролювати якість питної води та її хімічний склад.
Кам’янське відділення
ДУ «Черкаський обласний центр контролю
та профілактики хвороб Міністерства охорони
здоров’я України»